Massaaž

Wilhelmine salongis on võimalik hellitada end mitmete erinevat

liiki massaažidega ning valida välja just endale meelepäraseima.


Meilt on võimalik tellida massaaž ka koju või kontorisse Tartu linna piires. Massaaži hinnale lisandub sel juhul väljasõidu lisatasu 20€.

Massaaži aja tühistamisel vähem kui 24h enne broneeritud aega või broneeritud ajal kohale tulemata jätmisel rakendub teenuse hind täies ulatuses.

Aja broneerimiseks võta ühendust:

Massöör Tiina Kalmus   
Tel +372 514 6177 

NB! Massaaži salong asub aadressil Papli 6, Tõrvandi

Omale sobivaima massaaži saad välja valida kui loed täpsemat kirjeldust siit:

Klassikaline massaaž

Klassikaline massaaž on traditsiooniline ja levinud massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil. 
Ravimassaaži võib teha vastavalt soovile ja vajadusele, kas üksikutele kehaosadele või kogu kehale. Massaaži peaeesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust ja eemaldada organismist toksiine, seega kiirendada ainevahetust, taastada kaotsiläinud energiat, korrigeerida lihastoonust. Toime on vastavalt kasutatud võtetele kas lõõgastav või toonust tõstev.
Klassikalise massaaži tehnikad sisaldavad endas silitamisi, naha ja naha-aluskoe hõõrumisi, lihaste muljumist, vibratsiooni ja erinevaid kergeid löögilisi võtteid. 
Peale massaaži on soovitav juua ravimteed või mineraalvett ning paar tundi mitte süüa.

Massaažis on ühendatud nii puudutuste positiivset emotsiooni andev mõju kui ka ravitoimeline tehnika. Head massööri võiks nimetada ka tervendajaks, kes suudab tagasi anda nii hinge kui keha tervise. Üldmassaaži võib teha igal ajal. See aitab peletada väsimust, turgutada immuunsussüsteemi, tasakaalustada närvisüsteemi, viia kehast välja jääkaineid, parandada ainevahetust ja vähendada lihaspinget ning selle läbi ka valusid, väheneb stress ja tugevneb närvisüsteem.

Massaaž on efektiivne kaalu langetada soovivate inimeste puhul: pingutab lõtvunud nahka, parandab lihastoonust ja kiirendab ainevahetust. Sportlastele on massaaž lausa hädavajalik – paraneb südame töö, suureneb liigeskapslite liikuvus, aitab trennijärgselt ja ka eelselt lihaseid lõdvestada. Sundasendis töötajatele on massaaž samuti väga sobiv, aitab vabaneda keha teatud piirkondadesse kogunenud pingetest.
Ravimassaaž  baseerub klassikalisel massaažil ja arvestab haiguste omapära. Kasutatakse liigeshaiguste, nimmepiirkonna valude, traumajärgse seisundi parandamiseks, jm. Massaaž avaldab mõju vere, lümfi, koevedeliku liikumisele, kõrvaldab seiskumise ja paisunähtusid, tõstab masseeritava kehaosa temperatuuri, parandades seeläbi verevarustust.  Massaaž on üks vanimaid ravimeetodeid, seda on kasutatud tervendamiseks juba tuhandeid aastaid igas maailma paigas.

Massaaz sobib:
- Lõdvestab valulikke ja pinges lihaseid 
- Kiirendab ainevahetust 
- Aktiveerib lümfiringet 
- Puhastab organismi jääkainetest 
- Parandab verevarustust 
- Leevendab stressi ja unehäireid
- Toimib lõõgastavalt nii vaimse kui füüsilise ülepinge korral 
- Massaažikuuri järgselt suureneb organismi vastupanuvõime haigustele 

Massaaž ei sobi:
- Kõrge vererõhk
- Ägedad nahahaigused
- Palavik
- Rasked südame-, neeru ja kopsuhaigused 
- Pahaloomulised kasvajad
- Viirushaigused 
- Põletikulised haigused 
- Nakkushaigused 
- Vere hüübimishäired 
- Veenilaiendid ja –põletikud
- Alkohoolne joove

Meeemassaaž

Meemassaaži on kasutatud nii Aasias kui Venemaal juba ammustel aegadel. Meemassaaž parandab verevarustust ja maandab lihaspinget, mis tekib jääkainete kogunemisest.  Vere ja lümfiringe kaudu aitab see väljutada organismist jääkaineid, stimuleerib naha aluskoe ja verevarustuse tööd. 
Meemassaaž aitab tõhusalt võidelda tselluliidiga ja puhastab nahapoore. 

Mett kasutatakse kleepainena, mille abil on võimalik organismist eemaldada “saastunud” energiat.  Massaaži toimel puhastuvad energiakanalid ja energia hakkab neis jälle vabalt voolama, paraneb vereringe naha aluskihtides ja lihastes. Mesi seob mürke ja kiirendab nende väljaviimist organismist.
Massaaž mõjub hästi vananevale ja lõtvuvale nahale, seda toniseerides ning tugevalt trimmides. Meemassaaži võib kasutada ka ühe osana tselluliidivastases ravis. Protseduur silub nahaaluseid tihendeid, seetõttu muutub nahk peale massaaži siidiseks. 
Vastunäidustuste puudumise korral võib seda teha ka näole – toniseerib, trimmib, puhastab ja tõstab näonahka. Meemassaaži ei maksa segi ajada endale saunas mee peale määrimisega. Aitab suurepäraselt ka külmetushaiguste puhul. Teatud määral võib seda isegi võrrelda kuppude panemisega, kus samuti mõjutatakse aktiivselt selga. Masseerida võib ka rinnaesist ja liigeseid, kuid mitte mingil juhul siis, kui inimesel on veenilaiendid. 

Pärast meemassaaži on soovitatav palju juua, ka klaasike punast veini on hea, sest see lõdvestab lihaseid. Massaažis oleks soovitav käia kord nädalas.
Soovitav on massaažile minna tühja kõhuga ja eelnevalt jalad raseerida. Keha peab olema puhas ja kreemitamata, vastasel korral mesi ei imendu. Protseduur võib olla valulik, kuid just valu on see, mis juhatab massööri probleemsete kohtadeni. Reeglina on valus vaid esimene protseduur, järgnevad korrad on meeldivamad.
Pärast protseduuri pannakse patsient mõneks minutiks hauduma rätiku alla ja seejärel puhastatakse.


Meemassaaž sobib:
- Külmetus, bronhiit
- Närvi- ja liigesevalud
- Stress
- Lihaspinged
- Tselluliit
- Kroonilised liigeseprobleemid
- Seedimisprobleemid
- Kuiv nahk
- Parandab selgroo liikuvust
- Alandab kaalu
- Puhastab nahapoore

Meemassaaž ei sobi:
- Allergia mee suhtes
- Nahahaavad

- Veenilaienditega piirkondades
- Ägedad põletikud
- Kõrgvererõhutõbi
- Südame rütmihäired
- Südame stimulaator
- Ei sobi lastele ja rasedatale
- Maksa või neerukahjustus
- Palju sünnimärke
- Väga karvasel inimesel raskesti talutav

Tai massaaž

Tai massaaž on rahulik, hingamise rütmis teostatav massaaž, mis parandab lihaste elastsust, liigeste liikuvust ja vabastab vaimsest pingest.  
Põhja-Tai traditsiooniline ravimassaaž töötab aeglase, meditatiivse vajutustehnikaga terviklikult läbi kogu keha. Kehas ja selle välises energiakehas on umbes 72000 punkti ning tai massaažis keskendutakse neist kümnele energeetilisele sen liinile. See on piisav kogu keha energia, lihaste ja siseorganite tasakaalu taastamiseks. 
Tehakse palju mitmesuguste jooga-positsioonide laadseid venitusvõtteid, jooga hingamistehnikat ja meditatsiooni. Iga vajutus kestab ühe väljahingamise aja. Massöör kasutab ära ka omaenda keharaskust. Lisaks täiskäe ja sõrmede vajutustele kasutatakse ka jalgu, põlvi ja küünarnukke. Tehakse matil läbi naturaalkiust vaba lõikega spordiriiete.  
Protseduuri alustatakse  jalgadest, sellele järgneb selg, seejärel kas kõht või nägu. See aktiveerib vere- ja lümfiringet, vähendab ja ennetab lihaspingeid, parandab ja säilitab liigeste liikuvust, stimuleerib siseelundite tööd, taastab ja hoiab töövõimet ning vähendab ja ennetab stressi. Massaaži vastuvõtja kogeb nii lihaste pehmenemist, liigeste liikuvuse suurenemist kui ka rahutunnet.  Inimesed reageerivad massaažile erinevalt, võib vallanduda mitmesuguseid emotsioone kuid sellest ei maksa end segada lasta, see on täiesti normaalne. Mõni patsient tunneb ennast peale teraapiat erksama ja rõõmsamana, teisel võib olla kurvemad ja ebameeldivamad aistingud, see on põhjustatud sellest, et massaaž toob inimese sees varjul olnud energiad ja allasurutud probleemid välja võimaldades sellega kehal nendest vabaneda.

Vanusepiiranguid ei ole. Tervise hoidmiseks piisab ühest või paarist korrast nädalas.

Tai massaaž on üks neljast "Tai traditsioonilise meditsiini" koostisosast. Kolm ülejäänut on toitumine, ravimtaimed ja vaimne treening. Esialgu praktiseeriti Tai massaaži Buddha templites ja seda peetakse üheks paljudest teedest liikumisel teadvuse nelja jumaliku seisundi poole. Tai massaaž koosneb joogast, vabastavast hingamisest, meditatsioonist ja massaažist. Hingamistehnika, õõtsuva vajutustehnika ning kindlate vajutuste ja venituste abil vabastatakse blokeerunud energia, lõdvestatakse pingul lihased ja lastakse "hingel rääkida". Tai massaaži päritolu on India, kuna see teooria pärineb jooga filosoofiast. See väidab, et elu energia tuleb meisse hingatavast õhust ja söödud toidust. Et oskusi anti edasi suuliselt, massaaživõtted varieeruvad.

Tai massaaž sobib:
- Lihaspingete vähenemine
- Liigeste liikuvuse parandamine ja säilitamine
- Painduvuse parandamine
- Lümfi-ja vereringe aktiveerimine
- Siseorganite tegevuse aktiveerimine
- Mõjutab energiavälja
- Rahustab, lõdvestab, ennetab ja vähendab stressi
- Lihaste elastsus paraneb, lihaspikkus taastub

Tai massaaž ei sobi:
- Põletikulised nahahaigused
- Kroonilised nahahaigused
- Liigeste ja kõõluste põletikud 
- Põletikulised seisundid organismis
- Südame-veresoonkonna haigused, kõrge vererõhk
- Traumad - luumurrud, lihasetraumad, nihestused
- Kunstliigesed 
- Osteoporoos 
- Vähk
- Palavikuga kulgevad haigused 
- Uimastite mõju all või joobes kliendile 
- Veenilaiendid, tromboosioht
- Rasedus 
- Kõikide krooniliste ja ägedate haiguste korral on sooviutav konsulteerida arstiga 
- Seljaoperatsioonist vähemalt aasta ja kõhupiirkonna operatsioonist vähemalt 2 aastat möödunud

Kupumassaaž

Kupumassaaž  on massaažiliik, kus kasutatakse erinevast materjalist (kumm, silikoon, klaas ja savi) valmistatud ja erineva suurusega kuppe. Kupumassaaži tehakse lihastele, liigestele ja punktmassaažina. Massaaži eripäraks on kuppude abil tekitatav vaakum, mis saavutatakse kuppe kehapinnale asetades . Kupumassaaž kombineeritakse klassikalise massaažiga. Selleks kasutatakse erineva suurusega kummist kuppe. 
Masseeriv efekt saavutatakse kupu abil tekitatava vaakumiga. Kupp imeb endasse hulgaliselt pehmeid kudesid, lihaseid ja nahka nii vertikaal- kui ka horisontaalsuunas. Selle tulemusena saab kudesid intensiivsemalt töödelda, organismi lümfi- ja vereringet ning ainevahetusprotsesse parandada. Vaakum vähendab lihaspingeid, trimmib nahka ja puhastab poore. 

Kupumassaaž töötleb hästi ka tselluliiti . Näonärvi halvatuse järgselt on soovitatud teha kupumassaazi näo piirkonda. Massaaži alustatakse ja lõpetatakse klassikalise massaaži võtetega. Parandab naha funktsionaalset aktiivsust, siseorganite tööd ja verevarustust, puhastab nahka, tõstab naha kaitse- ja regeneratsioonivõimet ning akupunktide reaktsioone. Hea psühhoemotsionaalse efektiga.

Kupupanemist on kasutanud hiinlased ja araablased juba tuhandeid aastaid, verekuppe pandi juba 3300. aastal EKr Egiptuses ja Vahemeremaades, samuti Eesti rahvameditsiinis oli tal oma kindel koht. Soomes on verekuppude panemine populaarne.
Traditsioonilises kupupanemises eristatakse "kuiva" ja "märga" kupupanemist, "märja" kupu puhul tehakse enne kupu pealepanekut nahka väike haav, millest kupu sisse võib väike kogus verd valguda. See meetod eemaldab kehast kahjulikke aineid ja toksiine.
Kupupanemisest jäävad kehale ümarad verevalumid, mis mõne päevaga kaovad. Kuppu ei soovitata panna kondisele piirkonnale, nt roided ja selgroog.

Traditsioonilise kupupanemise korral kasutatakse nt. klaasist kuppe, mis pannakse nahapinnale peale nendes põleva materjaliga alarõhu tekitamist. 
Moodsatel vaakumkuppudel on pump, millega tekitatakse alarõhk ja sel puhul tuld ei ole vaja. Tänapäevaks  on välja arenenud  kupumassaaž. Kupumassaaž kombineeritakse klassikalise massaažiga. Selleks kasutatakse erineva suurusega kummist kuppe. Masseeriv efekt saavutatakse kupu abil tekitatava vaakumiga.


Kupumassaaž sobib:
- Kroonilised lihas- ja liigesehaigused
- Erinevad valusündroomid ( kõhu-, hamba-, peavalu )
- Õlavöötme- ja seljavalud 
- Astma, bronhiit
- Kopsupõletik (kui palavik on alanenud)
- Unetus
- Soolestikuprobleemid
- Depressiooni raviks
- Paistetuse vähendamiseks
- Meeste ja naiste üleminekuea vaevused

Kupumassaaž ei sobi:
- Rasked südame-veresoonkonna haigused 
- Rasked neeru ja kopsuhaigused 
- Pahaloomulised kasvajad 
- Äge põletik
- Kunstliiges(ed)
- Nakkushaigused 
- Vere hüübimishäired 
- Veenilaiendid ja –põletikud
- Lahtised haavad
- Erinevad nahaprobleemid: psoriaas, erüsiipel, allergiline lööve, nahapinnast kõrgemad sünnimärgid
- Kui operatsioonist on möödas vähem kui 1 kuu
- Raseduse ajal kõhule ja alaseljale mitte soovitav
- Menstruatsiooni ajal kõhu piirkonda

Käte parafiinravi

Käte parafiinravi on õli ja vitamiinidega nahka toitev ja sügavaniisutav hooldus, mis parandab vereringet ja pehmendab küünevalle. Parafiinravi tulemusena muutub nahk pehmeks ja omandab terve jume, pehmendab ka haava-arme. 
Väga hea eriti talvel (soovitatav neile, kelle nahk kätel kipub kuivama). Soojus mõjub hästi valutavatele liigestele.

Kasutan virsikuparafiini, mis sisaldab E-vitamiini, pehmendab, toidab ja soojendab nahka ning parandab vereringet labakätes. Käte koorimiseks kasutan Dermo Peel koorimiskreemi. Protseduuri lõpetan Hydrate A.H.A kätekreemiga tehtud randme- ja labakäemassaaziga. Protseduur kestab 20-25 minutit.


Näidustused: 
- Kroonilised ja alaägedad reumaatilised ja sidekoe haigused (artriidid, tendiniidid)
- Vähendab valu liigestes ja lihastes (ületreeningu korral liigesväsimuse ja valu vähendamine)
- Parandab liigese liikuvust (luu- ja liigesetraumade järgses taastusravis)
- Tugevdab lihasstruktuuri 
- Parandab naha verevarustust 
- Leevendab närvivalusid 
- Tugevdab küüsi 
- Tõstab naha niiskussisaldust

Vastunäidustused: 
- Akuutne trauma
- Traumajärgne periood 
- Nahavigastused, põletikulised haigused
- Perifeersed veresoonte haigused
- Ülitundlikkus parafiinile